Site Loader

Druga część uwielbianej przez wielu historii o młodym czarodzieju i jego przyjaciołach. Tym razem książka zaskakuje nas przede wszystkim odświeżoną szatą graficzną i dodatkową zawartością, która ucieszy każdego fana! “Harry Potter i Komnata Tajemnic” Ravenclaw  to pozycja obowiązkowa dla tych, którzy trafili do tego właśnie domu w Hogwarcie, ale także dla tych, którzy uwielbiają nowinki z czarodziejskiego świata. Jak bardzo zaskoczy nas ta wersja i czego można oczekiwać po nowym wydaniu słynnej powieści autorstwa J.K Rowling?

Historia, która podbiła serca każdego

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Ravenclaw to drugi tom z serii przygód początkującego czarodzieja Harry’ego Pottera. Harry ma zamiar wrócić na drugi rok nauki do Hogwartu, jednak już na samym początku musi mierzyć się z paroma trudnościami. W tym roku dotarcie na zajęcia nie jest tak proste jak się wydaje! Harry i Ron będą musieli ruszyć głowami, aby dotrzeć do szkoły na czas. W Hogwarcie pojawia się także nowy, dość ekscentryczny nauczyciel Obrony przed Czarną Magią, profesor Gilderoy Lockhart. Tegorocznym tematem, który jest na ustach wszystkich i spędza nauczycielom sen z powiek, jest tajemniczy potwór czający się w tytułowej Komnacie Tajemnic. Harry i jego przyjaciele będą musieli odkryć zagadkę tej bestii i zapobiec nadchodzącej tragedii.

Odświeżony wygląd

“Harry Potter i Komnata Tajemnic” Ravenclaw jest kolejną pozycją z edycji specjalnej, powstałej na dwudziestolecie serii. Znana jest także pod nazwą “edycja domów”. Wersja Ravenclaw jest książką z miękką okładką, w kolorze czarnym, z niebieskimi brzegami stron i złotymi, tłoczonymi literami. Na środku znajduje się ozdobne godło z motywami przewodnimi dla Ravenclawu. W serii znajdują się także inne szaty graficzne, z kolorami przewodnimi odpowiednimi dla pozostałych domów: Gryffindor – czerwony, Slytherin – zielony, Hufflepuff – żółty. Zebranie całej serii w pojedynczych kolorach, wymieszaniu ich lub nawet kupno wszystkich książek z każdego koloru to z pewnością ogromna frajda dla fanów tego uniwersum, kolekcjonerzy Harry’ego Pottera także mają na czym zawiesić oko!

Dodatkowa zawartość


Książki z edycji specjalnej zawierają kilka stron dodatkowej zawartości, w przypadku “Harry’ego Pottera i Komnaty Tajemnic” są to strony z drobiazgowym wyjaśnieniem symboliki godła, ciekawostki na temat jednego z czterech domów Hogwartu oraz informacje o skrzatach domowych. Jeszcze jedną gratką dla fanów jest quiz umieszczony pod koniec książki. 

 

Post Author: Gabi